Bunkry w Darłówku Zachodnim
(brak opinii)

Helska 2, 76-150 Darłowo

Atrakcje w Darłówku / w Darłowie

Opinie

Ta atrkacja nie ma jeszcze opinii

Aktualna pogoda

  • Temperatura C
  • Zachmurzenie %
  • Wiatr z prędkością m / s
  • Ciśnienie hPa
Zaproponuje podobną atrakcję

Bunkry położone są w Darłówku Zachodnim, przy ulicy Plażowej, niedaleko Biedronki. Zostały zbudowane przez Niemców w okresie II wojny światowej, prawdopodobnie zaczęto je tworzyć dwa lata przed wojną, w 1937 roku. Jest to bateria czterech dział przeciwlotniczych, które miały ochraniać port oraz stocznię w Darłówku. Do tego utworzono bunkry mieszkalne dla załogi liczącej ok. 70 osób, a także niezbędne pomieszczenia techniczne.

Odnośnie wspomnianej stoczni: w Darłówku, bodaj przy zachodnim falochronie, gdzie jest taki "wjazd" do morza, była stocznia, która budowała statki z żelbetonu. Ten nietypowy materiał miał jedną zaletę: nie używało się wiele stali, która była bezcenna dla walczących w II wojnie światowej Niemiec. W Darłówku zbudowano od 3 do 6 takich statków.

Bunkry dopiero od niedawna są atrakcją turystyczną, odkopane z piachu przez pasjonatów - tych samych, którzy tworzą letni zlot pojazdów militarnych. Wciąż kolejne elementy fortyfikacji są odkopywane.

Godziny otwarcia
od 10 do 20 (w sezonie)

Ceny biletów
10 zł - dorośli
5 zł - dzieci do lat 12
przewodnik: 10 zł (do 4 osób), 20 zł (5 osób i więcej)

strzelanie pociskami z farbą do tarczy: 5 zł / 10 strzałów

Zespół bunkrów w Darłówku Zachodnim jest z pewnością miejscem wartym odwiedzenia. Nie jest to wielki kompleks, nie ma też bogatego wyposażenia, ale jest ciekawy przez swoje położenie na wydmach, wąskie korytarze prowadzące do bunkrów, a także historię związaną z dobrze znanym wczasowiczom portem w Darłówku.


Adres

Helska 2
76-150 Darłowo
woj. Zachodniopomorskie ( )


Brak opinii

Dodaj opinię

Jesteś nie zalogowany aby dodać opinię podaj adres mailowy. Prześlemy na niego potwierdzenie.
Pozostało znaków: 1000