Darmowy pobyt w hotelu jeśli odstawisz smartfona! Niestety jeszcze nie w Polsce.

W dobie smartfonów hotele postanowiły walczyć z uzależnieniami turystów, zachęcając zarazem do relaksu, odpoczynku i spędzaniu czasu z bliskimi. zamian za odstawienie telefonu niektóre z sieci hotelowych oferują przekąski, zniżki lub... darmowy pobyt.

Jedną z pierwszych sieci hotelowych przyznających gratyfikację była Wydham Hotels.W wyniku badania, jakie przeprowadzono na gościach hotelowych, okazało się, że statystycznie każdy z nich przywozi 3 urządzenia, które można podłączyć do sieci, a średnio, co 12 minut gość zerka na telefon, czyli około 80 razy dziennie. Skalę problemu pokazała sytuacja, w której menadżerowie hotelu Wyndham zostali poproszeni o większą ilość leżaków przy basenie, ponieważ wszystkie były zajęte przez osoby korzystające z telefonów.

Od października ubiegłego roku pięć amerykańskich kurortów Wyndham Grand zaczęło oferować najlepsze miejsca przy basenie, przekąski i szansę na darmowy pobyt, jeżeli goście hotelowi zgodzą się położyć telefon w miękkim, zamkniętym etui. Co prawda urządzenia pozostają z nimi cały czas, ale tylko pracownicy hotelu mogą odblokować woreczki.
Na natłok wolnego czasu spowodowany odstawieniem telefonu komórkowego, hotel przygotował atrakcje w postaci gier planszowych lub bezpłatnego snorkelingu. Z akcji hotelu skorzystało już 250 osób w kurortach na Florydzie i w Teksasie. Władze sieci zapowiadają rozszerzenie jej w bieżącym roku na wszystkie swoje placówki.

Kolejnym, proponującym ciekawe rozwiązanie jest Hotel Bellora w Goteborgu, oferujący Check Out Suite. Pobyt w apartamencie może być darmowy, jeżeli nie skorzystamy z internetu w ogóle, bądź tańszy, jeżeli czas online nie przekroczy pół godziny. W pokoju znajduje się lampa, która mierzy czas dostępu do internetu - jeżeli przekracza on 30 minut lampa świeci się na czerwono i wtedy należy zapłacić regularną cenę za nocleg wynoszącą prawie 1000 zł.

Oprócz USA, hotele oferujące "cyfrowy detoks" możemy również znaleźć m.in. Meksyku oraz na Bali. Może kiedyś znajdzie się chętny hotel na wprowadzenie takich promocji w Polsce?

Źródło: http://www.tur-info.pl/a/50420,,wydham-hotels-hotel-bellora-check-out.html
2019-02-08 16:51 2526 hotele, wypoczynek, promocje

Inne artykuły

Darmowy pobyt w hotelu jeśli odstawisz smartfona! Niestety jeszcze nie w Polsce.

Darmowy pobyt w hotelu jeśli odstawisz smartfona! Niestety jeszcze nie w Polsce.

Gadżety, ciekawostki, trendy w turystyce

W dobie smartfonów hotele postanowiły walczyć z uzależnieniami turystów, zachęcając zarazem do relaksu, odpoczynku i spędzaniu czasu z bliskimi. W zamian za odstawienie telefo

Najlepsze produkty turystyczne 2018 według POT

Najlepsze produkty turystyczne 2018 według POT

Aktualności

Polska Organizacja Turystyczna już po raz szesnasty przyznała certyfikaty wyróżniającym się i szczególnie atrakcyjnym produktom turystycznym. Zobacz, które atrakcje w tym roku dołączyły do prestiżowego grona certyf

Atrakcje sudetów

Atrakcje sudetów

Warto zobaczyć

Sudety są 2 pod względem wielkości górami w Polsce, starszymi np. od Karpat. Obfitują w najróżniejsze formy skalne, siklawy, jaskinie. Są oazą niespotykanych gatunków roślin i zwierząt. Pełne malowniczych szlaków gwarantują turystom niezapomniane wędrówki.