Darmowy pobyt w hotelu jeśli odstawisz smartfona! Niestety jeszcze nie w Polsce.

W dobie smartfonów hotele postanowiły walczyć z uzależnieniami turystów, zachęcając zarazem do relaksu, odpoczynku i spędzaniu czasu z bliskimi. zamian za odstawienie telefonu niektóre z sieci hotelowych oferują przekąski, zniżki lub... darmowy pobyt.

Jedną z pierwszych sieci hotelowych przyznających gratyfikację była Wydham Hotels.W wyniku badania, jakie przeprowadzono na gościach hotelowych, okazało się, że statystycznie każdy z nich przywozi 3 urządzenia, które można podłączyć do sieci, a średnio, co 12 minut gość zerka na telefon, czyli około 80 razy dziennie. Skalę problemu pokazała sytuacja, w której menadżerowie hotelu Wyndham zostali poproszeni o większą ilość leżaków przy basenie, ponieważ wszystkie były zajęte przez osoby korzystające z telefonów.

Od października ubiegłego roku pięć amerykańskich kurortów Wyndham Grand zaczęło oferować najlepsze miejsca przy basenie, przekąski i szansę na darmowy pobyt, jeżeli goście hotelowi zgodzą się położyć telefon w miękkim, zamkniętym etui. Co prawda urządzenia pozostają z nimi cały czas, ale tylko pracownicy hotelu mogą odblokować woreczki.
Na natłok wolnego czasu spowodowany odstawieniem telefonu komórkowego, hotel przygotował atrakcje w postaci gier planszowych lub bezpłatnego snorkelingu. Z akcji hotelu skorzystało już 250 osób w kurortach na Florydzie i w Teksasie. Władze sieci zapowiadają rozszerzenie jej w bieżącym roku na wszystkie swoje placówki.

Kolejnym, proponującym ciekawe rozwiązanie jest Hotel Bellora w Goteborgu, oferujący Check Out Suite. Pobyt w apartamencie może być darmowy, jeżeli nie skorzystamy z internetu w ogóle, bądź tańszy, jeżeli czas online nie przekroczy pół godziny. W pokoju znajduje się lampa, która mierzy czas dostępu do internetu - jeżeli przekracza on 30 minut lampa świeci się na czerwono i wtedy należy zapłacić regularną cenę za nocleg wynoszącą prawie 1000 zł.

Oprócz USA, hotele oferujące "cyfrowy detoks" możemy również znaleźć m.in. Meksyku oraz na Bali. Może kiedyś znajdzie się chętny hotel na wprowadzenie takich promocji w Polsce?

Źródło: http://www.tur-info.pl/a/50420,,wydham-hotels-hotel-bellora-check-out.html
2019-02-08 16:51 1874 hotele, wypoczynek, promocje

Inne artykuły

Wysokogórskie smaki – najsłynniejsze potrawy z rejonów górskich

Wysokogórskie smaki – najsłynniejsze potrawy z rejonów górskich

Smaki regionów - przewodnik kulinarny

Myśląc o górach oczami wyobraźni widzimy przede wszystkim bajeczne krajobrazy. Tymczasem rejony położone wysoko ponad poziomem morza wyróżnia znacznie więcej, niż tylko malownicza rzeźba terenu. Nietypowe położenie geograficzne sprawiło, że równie charakterystyczne, co krajobraz, są wysokogórskie potrawy, które możemy przyrządzić także w przytulnym zaciszu naszego domu. Smakołyki z górskich krain idealnie wpiszą się w zimową aurę, która coraz częściej gości za oknem.

Czarna Góra kusi zimą i latem

Czarna Góra kusi zimą i latem

Warto zobaczyć

Czarna Góra to interesujące miejsce do wypoczynku, gdyż kryje wiele niespodzianek i atrakcji! Jeśli zastanawiasz się nad miejscem na urlop z dala od hałasu miasta i w otoczeniu rozległych terenów zielonych zapraszamy do Kotliny Kłodzkiej, w okolice Stronia Śląskiego i Czarnej Góry!

Atrakcje sudetów

Atrakcje sudetów

Warto zobaczyć

Sudety są 2 pod względem wielkości górami w Polsce, starszymi np. od Karpat. Obfitują w najróżniejsze formy skalne, siklawy, jaskinie. Są oazą niespotykanych gatunków roślin i zwierząt. Pełne malowniczych szlaków gwarantują turystom niezapomniane wędrówki.